EAST czy WEST?

2015-01-28

Różnica poziomu między serwerami europeskimi oraz kilka rad z perspektywy challengera.

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że to co tu napisze nie musi równać się z prawdą, są to tylko moje przemyślenia oraz wiele analiz które przeprowadziłem grając na obydwu serwerach. Okej, rozpoczyne od obalenia oraz potwierdzenia kilku mitów. Pierwszym z nich jest założenie graczy, że na serwerze EUW panuje spokój (0 flame, świetna komunikacja) ponieważ gra tam mniej graczy z Polski, jest to oczywiście nieprawdą, chociaż zgadzam się, że Polska jest najbardziej toksycznym krajem w lolu, niemniej jednak nie zmienia to faktu, że inne kraje są podobnie negatywnie nastawione do ludzi. Internet pozwala każdemu być anonimem co przekłada się na brak poczucia odpowiedzialności co do wyzwisk.Na każdym poziomie (elo) i serwerze znajdziemy flamerów, nie ukrywam, że sam czasami się zdenerwuje i zdarzy mi się zwyzywać kogoś bez powodu. Nie jest jednak to takie ważne jeżeli zdasz sobie sprawe, że źle robisz oraz szczerze przeprosisz kolege ze swojej lub przeciwnej drużyny. Pamiętaj "Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz".

Jedynym(moim zdaniem) serwerem gdzie możemy spotkać mało flamerów jest Korea. Jest to państwo azjatyckie co wiąże się z inną kulturą wychowania, ludzie szanują tam o wiele więcej rzeczy niż Europejczycy czy Amerykanie. ( tak żartem mówiąc, żółtki przejmą kiedyś świat ;p) Drugim mitem jest stwierdzenie, że poziom gry jest o niebo lepszy na serwerze zachodnim, po części jest to prawdą ale 99,99 % graczy na danym poziomie gra tak samo na serwerze wshodnim jak i zachodnim. Teraz każdy z was prawdopodobnie zadaje sobie pytanie "co z tym 0,01 %".Już tłumacze dlaczego wspomniałem wyżej iż po części jest to prawdą. Tym procentem są gracze z high elo( Diament I, Master I, oraz Challenger). Dopiero na takim poziomie możemy zauważyć różnice. Jednak czym różni się serwer Zachodni i w czym jest lepszy od Wschodniego? Jest to mechanika jaką dysponują gracze, EUW posiada o wiele więcej ludzi z "skillem w łapie" niż EUNE, kolejnym powodem dlaczego EUW high elo jest na wyższym poziomie, jest cel graczy którzy chcą naprawdę coś osiągnąć. Oczywiście przyczyni to się dla jednych do łatwiejszego osiągnięcia wysokiej ligii, a dla innych będzie to kolejna bariera do pokonania. Dlatego dla niektórych łatwiej osiągnać D1 na west niż na east. Swój pierwszy D1 miałem na serwerze zachodnim w sezonie trzecim bo było mi o wiele łatwiej niż na serwerze wschodnim.  Jedyną rzeczą którą jestem w stanie potwierdzić jest fakt iż łatwiej jest wyjść z low elo na west niż na east ponieważ graczom o wiele bardziej zależy na wygranej i wyjściu do wyższej ligi co przekłada się na wyniki w grze. Oczywiście dla może to być dla niektórych utrudnieniem, jednak jeżeli naprawdę zależy ci na wygranej to bezproblemowo powinieneś być w stanie wdrapywać się po drabince wyżej i wyżej. Tak na koniec kilka porad jak stać się lepszym:

  • kontrolować swój flame
  • nie zniechęcać się złą grą ponieważ każdy takie miewa
  • próbować analizować swoje błędy, jest to najważniejsza rzecz aby stać się lepszym
  • podczas gry analizować swojego przeciwnika z którym mierzymy sie na linii (jego nawyki, w jaki sposób dodguje umiejętności, kiedy jest skłonny roamować, itp.)
  • oglądać streamy pro graczy i próbować przyswajać nawyki jakimi oni się stosują
  • nie robić sobie dłuższych przerw od grania
  • próbować współpracować ze swoimi kolegami z drużyny (nawet jeżeli są słabi ;p)

Jest oczywiście o wiele więcej przykładów np. jak kontrola mapy czy znajomość gry, niemniej jednak są to umiejętności które nabywamy z czasem i doświadczeniem. Mam nadzieję, że pomogłem graczom którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z League of Legends oraz tym którzy są już weteranami.

Popularne posty

Wild-Rift

2021-01-08

Wild-Rift to specjalna wersja tytułu League of Legends stworzona z…

Czy warto być one trick pony?

2017-12-29

    Witam serdecznie! W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam wszystkim…

Jak radzić sobię z junglą

2015-01-21

Witam serdecznie! Dziś chciałbym wam pokazac, oraz nauczyc was jak…