Czy warto być one trick pony?

2017-12-29

 

 


Witam serdecznie!

W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam wszystkim przekazać moją opinie na temat bycia tzw. "One Trick Pony". Na wstępie zdefiniujmy sobie pojęcie "One trick pony". W dosłownym tłumaczeniu oznacza "jeden sztuczny kucyk" jednak znaczenie w Lol'u jest zupełnie inne. Chodzi mianowicie o osobę grającą jedną postacią cały czas. Spotkaliście pewnie nie raz kogoś kto ma rozegrane np. 1500 gier rankingowych i 80% z nich zostało rozegrane jednym bohaterem. Takie osoby można właśnie nazwać One Trick Pony.

Teraz zastanówmy się czy takie coś ma sens. Mam kilka argumentów, które pokazują, że takie granie jest optymalne oraz kilka kontrargumentów.

Zacznijmy od negatywów, których jest chyba jednak więcej:
* granie jednym championem nie jest dobre, ponieważ jesteś bardzo podatny na łatwe zbanowanie i wykluczenie twojego najbardziej wytrenowanego bohatera. Dużo ludzi którzy są one trick pony po prostu po zbanowaniu ich championa zaczyna trollowac. Nie widzą dalszego sensu gry bo ich bohater jest zbanowany bądź nie starają się żeby wygrać i jest im to po prostu obojętne. Często spotykałem ludzi bardzo toksycznych, którzy są one trick pony nie jestem w stanie tego uzasadnić dlaczego tak jest ale w większości przypadków tak wynikało.
* grając jedną postacią będziesz miał często ciężko skontrować przeciwne postacie, gdyż twoja postać może być dobra na parę championów, a na resztę będziesz miał tak zwany gorszy matchup. 
* jeśli ktoś próbuje zostać profesjonalnym graczem i jest one trick pony niestety jego szanse będą równe 0, ponieważ drużyna zawsze szuka osoby która jest w stanie operować większą ilością postaci. Jest to po prostu niezbędne aby grać na wyższym poziomie.
* granie jedną postacią może równać się także z tym że może ona zostać znerfiona i stać się z dnia na dzień dużo słabsza. Zdecydowanie lepiej mieć przygotowaną większą ilość możliwości. 

To były minusy jednak bycie one trick pony ma swój duży plus.
* grając jednym championem po prostu masz go na bardzo wysokim poziomie i wiesz jakie ta postać ma limity - co potrafi, co może w danym momencie gry - kiedy jest dobra i na jakie postacie. Nawet największe kontry na twoją postać mogą stać się żadnym problemem jeśli panujesz nad nią w 100%.
* wyskilowanie się w jednej postaci to bardzo dobry sposób na szybkie podbijanie mmr. Sprawdza się jednak tylko w krótkim okresie. Wraz ze wzrostem mmr taka strategia jest coraz mniej skuteczna. Wielu boosterów stosuję tą technikę, ale to już temat na kolejny artykuł. Może w przyszłości pokuszę się o kolejny wpis dotyczący różnych metod szybkiego wbijania mmr.

 

Według mnie jest więcej minusów niż plusów bycia one trick pony, dlatego zastanówcie się czy zacząć trenować większą ilością postaci czy zostać przy jednym bohaterze. Mam nadzieje że w jakikolwiek sposób zobrazowałem wam sprawę.

Zachęcam również do skorzystania z mojej oferty coachingu, którą można znaleźć pod tym linkiem:

https://elo24.pl/coacher/szamik

 

Popularne posty

Wild-Rift

2021-01-08

Wild-Rift to specjalna wersja tytułu League of Legends stworzona z…

Czy warto być one trick pony?

2017-12-29

    Witam serdecznie! W dzisiejszym wpisie chciałbym Wam wszystkim…

Jak radzić sobię z junglą

2015-01-21

Witam serdecznie! Dziś chciałbym wam pokazac, oraz nauczyc was jak…